Panią Janinę można wspierać wpłatami na indywidualny numer rachunku 52 1050 1575 1000 0090 8084 1019.

Bardzo prosimy również o oddawanie 1 % na Panią Janinę Bugaj. Rozliczając się wystarczy w deklaracji podać numer KRS 0000550874 z dopiskiem JANINA BUGAJ.

Dziękujemy!Drodzy Darczyńcy !

Nazywam się Janina. Mam 68 lat. Jestem emerytka, kochającą żoną, mamą i babcią.  Pomimo regularnych mammografii i dbania o zdrowie, w czerwcu 2019 roku zostałam zaskoczona wiadomością o raku piersi z przerzutem do kości. Ale walczę! Nie poddałam się! Mam jeszcze tyle energii i miłości do wykorzystania!

Od grudnia 2018 roku dokuczała mi rwa kulszowa. Leczyłam się zatem na zdiagnozowana chorobę, ale dolegliwości nie ustępowały. Wyniki rezonansu wskazały na liczne przerzuty nowotworowe do kości kręgosłupa i miednicy. Po kolejnych badaniach okazało się, że główne źródło nowotworu tkwi w prawej piersi, jednak jest to rak rozsiany. Choroba postępowała dość szybko, więc nastąpił czas, że straciłam możliwość chodzenia i jeśli miałam dobry dzień poruszałam się na wózku inwalidzkim, wyraźnie jednak tracąc na sile. Od sierpnia, za namową znajomych przechodzących przez chorobę onkologiczna trafiłam do ośrodka leczenia chorób nowotworowych w Krakowie: Onkointegra.Cel: Leczenie immunomodelujące oraz hipertermia ogólnoustrojowa.

Rezultaty terapii dodatkowej okazały się być zbawienne albowiem nie tylko wstałam z łóżka, ale i wózka. Obecnie poruszam się o kulach i nie mogę być szczęśliwsza z takiego postępu. Znowu mogę gotować dla ukochanych i opiekować się nimi! Mogę także jeździć autem, o czym marzyłam, bo uwielbiam być kierowca, mogę być sobą. 
Terapia jednakowoż nie jest refundowana w żaden sposób. Obecnie wydaliśmy około 30 tysięcy złotych. Oprócz dojazdów do Krakowa, suplementuje się tez w domu, co również pożera lwią cześć dochodów domowych (ja i mąż jesteśmy na emeryturze, cały czas wspomagają nas dzieci). Staram się trzymać zdrowego jedzenia, eksploruje kuchnie roślinną a także dietę ketogeniczną by działania antychorobowe zaczynać już w domu i nie pozostawać biernym.

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc finansową ponieważ nasze domowe zasoby topnieją z zatrważająca szybkością, każda złotówka jest wsparciem.”

Przewiń do góry