wsparcie dietetyka

Porozmawiaj z nami, jesteśmy tu dla Ciebie!

Szukasz pomocy?
A może znasz kogoś kto pomocy potrzebuje?
Razem z naszymi Ekspertami dołożymy wszelkich starań, aby Ci pomóc.

Alicja Zientara - Dietetyk kliniczny

NUMER TELEFONU: 505 484 980

Mam na imię Alicja i jestem Dietetykiem Klinicznym oraz Trenerem / Instruktorem Fitness. Ukończyłam Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu oraz Gdańsku, a także uzyskałam certyfikat Trenera / Instruktora Fitness w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkałam i szkoliłam się, aby zdobyć jak największą wiedzę z zakresu mojej specjalizacji, w tym dietoterapii oraz pomocy osobom chorym na nowotwory. Dlatego z ogromną radością przyjęłam stanowisko dietetyka klinicznego w fundacji ‚W związku z rakiem’. Pragnę przekazywać moją wiedzę i wsparcie osobom, które walczą o zdrowie i wierzę, że razem możemy zmniejszyć dotkliwe powikłania leczenia, a nawet pokonać tak ciężką chorobę jak nowotwór. Jako, że dietetyka i ciągłe poszerzanie wiedzy w zakresie prawidłowego odżywiania osób chorych m.in. na choroby nowotworowe jest moją ogromną pasją, wciąż szkolę się, uczęszczam na rozmaite konferencje i zdobywam doświadczenie w pracy z pacjentami. Pomoc osobom chorującym oraz ich bliskim poprzez edukację żywieniową i wsparcie traktuję jako mój obowiązek i czuję ogromną satysfakcję, gdy moje starania przyczyniają się do poprawy kondycji zdrowotnej podopiecznych. Uważam, że odpowiednio zbilansowana dieta oraz umiarkowana aktywność fizyczna zwiększają szansę na wygraną z chorobą w dużo większym stopniu niż samo leczenie farmakologiczne.

Zapraszam, więc do kontaktu telefonicznego w każdą ŚRODĘ od godziny 8 do 14 lub kontaktu poprzez mail: dietetyk.fundacja@wp.pl.

Raz w miesiącu będzie się również pojawiać artykuł dotyczący odżywiania, sportu lub dietoterapii w prewencji oraz w już istniejących chorobach nowotworowych. Zapraszam do lektury.

Marta Kierzkowska-Grzybek

Biotechnolog, specjalista psychodietetyki, dietoterapeuta, wykładowca akademicki, coach ICF ACC, trener technik relaksacji. Nominowana do Osobowości Roku 2019 w kategorii Nauka (Gazeta Wrocławska).

Absolwentka biotechnologii Wydziału Chemicznego na Politechnice Wrocławskiej. Te interdysplinarne studia wyposażyły ją w ekspercką wiedzę w zakresie biochemii i mikrobiologii, co obecnie jest bardzo przydatne w jej praktyce zawodowej. Jej praca magisterska dotyczyła analizy substancji czynnych występujących w tradycyjnych roślinach leczniczych stosowanych do terapii schorzeń wątroby. Ukończyła również studia podyplomowe z „Żywienia człowieka w profilaktyce zdrowotnej” na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz kurs dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (120 godzin). Posiada międzynarodowe uprawnienia do wykonywania zawodu Coacha w 81 krajach (ICF ACC). Prowadzi sesje indywidualne, grupowe, warsztaty rozwojowe dla kobiet, warsztaty z zakresu odkrywania talentów, budowania relacji oraz terapię śmiechem. Posiada uprawnienia do przeprowadzania terapii RESET (Rafferty Energy System of Easing the Temporomandibular joint) oraz umiejętności w zakresie Racjonalnej Terapii Zachowań RTZ (certyfikat Dolnoslaskiego Centrum Psychoterapii). Ukończyła kurs Psychoneuroimmunologii oraz warsztaty z zarządzania energią życiową w stresie u Wojciecha Eichelbergera. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń z zakresu psychodietetyki, dietetyki i coachingu.

DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA I EDUKACYJNA

Wykładowca Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu i Katowicach. Założycielka Akademii Żywienia Naturalnego „Sattwa” Prelegent na wielu konferencjach i kongresach dietetycznych w Polsce. Od kilku lat prowadzi warsztaty edukacyjne podczas corocznego Festiwalu Rozwoju Osobistego Kobiet „Progressteron”. Współpracowała jako specjalista ds. żywienia z eko cateringami we Wrocławiu i w Warszawie. Jest moderatorką ogólnopolskiego projektu Zdrowy Przedszkolak, kampanii na rzecz diety naturalnej w placówkach oświatowych. Pasjonatka dobrej sztuki kulinarnej, autorka bloga kulinarnego: www.kuchnianaturalna.blogspot.com, współtwórca książek kulinarnych oraz poradników o zdrowiu, ekspert dla portali społecznościowych. Członek Towarzystwa Psychodietetyki, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków,  Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Polskiego Towarzystwa Wspierania Osób z Nieswoistymi Zapaleniami Jelita „J-elita”. Współpracuje od kilku lat z Integrative Medical Center we Wrocławiu, Fundacją „Dobra Dusza” w Żmigrodzie, z Dolnośląskim Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, Ośrodkiem Profilaktyki i Lecznictwa na Wojnowie, Z Fundacją „Rozwiń Skrzydła, Uruchom Głowę”, z Fundacją „Przystanek Rodzina”.

Referencje pacjentów- https://www.znanylekarz.pl/marta-kierzkowska-grzybek/dietetyk/wroclaw-jelcz-laskowice

Referencje dotyczące przeprowadzonych szkoleń- https://instytutpsychodietetyki.pl/opinie-lista/

Onkologia- współpraca z Dolnoślaskim Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji, Z Fundacją Dobra Dusza (konsultacje, szkolenia dla pacjentów onkologicznych), prelegent na konferencjach onkologicznych, współpraca z Fundacją W związku z rakiem (konsultacje, szkolenia, webinary dla pacjentów onkologicznych), uczestniczka wielu szkoleń prowadzonych przez lekarzy onkologów, stowarzyszenia żywienia klinicznego.

Scroll to Top
Przewiń do góry