CANCER COACHING

Nie ma takiej sytuacji życiowej, która byłaby całkowicie bezsensowna, wszelkie negatywne wydarzenia pojawiające się w ludzkiej egzystencji, także te związane z chorobą i cierpieniem, można przekształcić w pozytywny sposób, jeśli tylko uda się odnaleźć w sobie odpowiednią wobec tych sytuacji postawę życiową.” Victor Frankl, Homo patiens

Coaching może pomóc choremu w zdobywaniu wiedzy i umiejętności niezbędnych do umacniania pewności siebie, tak aby w efekcie stał się on aktywnym uczestnikiem procesu własnego zdrowienia i rozwoju. Rozmawiamy więc o tym, jak chory może lepiej wykorzystać swoje mocne strony, by osiągnąć wyznaczony cel.

CZYM JEST CANCER COACHING ?

Cancer Coaching to warsztat wspierający w drodze do zdrowienia dla osób doświadczających choroby nowotworowej lub osób po przebytej chorobie oraz opiekunów chorych. Wspiera znajdowanie i budowanie siły wewnętrznej, aby odbyć swoją podróż w uważny sposób, bez względu na to czy dalej napotykamy słońce czy też kres podróży. Coach i klient pracują wspólnie nad określeniem i zrozumieniem trudności oraz wyzwań stojących przed chorym, znalezieniem związku między myślami, emocjami i zachowaniami, a także określeniem ich wpływu na codzienne funkcjonowanie. Proces coachingu ma pomóc choremu zmodyfikować i uelastycznić jego sposób myślenia o chorobie, leczeniu i o sobie w procesie zdrowienia.

Coach może pracować m.in. w następujących obszarach:

Korzyści z cancer coachingu:

Cancer coaching- KROKI:

***Podstawy psychoonkologii z elementami terapii wspierającej i Simonton

****Terapia śmiechem, joga śmiechu

*****Techniki relaksacyjne 😊 😊😊

Konsultacje z psychoonkologiem są odpowiedzą na ogromną potrzebę uzupełnienia leczenia onkologicznego o elementy dotyczące wyjścia z kryzysu, który pojawia się wraz z diagnozą.

Na konsultacje zapraszamy osoby dorosłe na każdym etapie choroby i diagnozy choroby hematologicznej.

Udział w konsultacjach jest bezpłatny!

W czasie konsultacji wykorzystywane elementy terapii Simontona – jedynego uznanego i stosowanego na świecie programu wsparcia psychoonkologicznego dla chorego i bliskich jako uzupełnienie leczenia akademickiego (USA, Japonia, liczne kraje Europy).

Anna Jelnik

Psychoonkolog integracyjny z 25-letnim doświadczeniem pracy z pacjentem oraz osobami bliskimi. Ukończyła m.in. Psychoonkologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie, Szkołę Terapii Behawioralno-Poznawczej, Akademię Coachingu Kryzysowego, uzyskała stopień Master w Polskim Instytucie Hipnozy.Ukończyła studia podyplomowe z Psychotraumatologii w Collegium Humanum.

Posiada Certyfikat Terapeuty Międzynarodowego Programu Pomocy Psychoonkologicznej Simontona – uznawany i stosowany jako uzupełnienie leczenia akademickiego (USA, Japonia, liczne kraje Europy). Wiedzę zdobywała u najlepszych – Carla Simontona, Mariusza Wirgi, Marii Rogiewicz. W praktyce wykorzystuje narzędzia psychologii behawioralno – poznawczej, terapii Simontona, psychobiologii, coachingu kryzysowego, psychotraumatologii.

Stosuje techniki oparte na pracy z podświadomością – hipnoterapię, relaksację i wizualizację oraz uwalnianie emocji wg Hawkinsa.

„Pasja i misja towarzyszenia choremu w jego drodze narodziła się podczas wspierania mojej chorej na raka Mamy, przez 20 lat. Przepracowałam tysiące godzin terapeutycznych indywidualnie z chorym oraz osobami im towarzyszącymi w gabinecie, na oddziałach szpitalnych, warsztatach, grupach wsparcia. Powołałam do życia Fundację Dolnośląskie Centrum Psychoonkologii i Rehabilitacji we Wrocławiu, której jestem Prezesem. Mój autorski program pozwala odnaleźć choremu drogę do zdrowia poprzez odzyskiwanie równowagi wewnętrznej oraz poprzez wzięcie odpowiedzialności za proces zdrowienia. Z otwartym sercem, skupiona na CZŁOWIEKU z diagnozą wraz nim szukam najlepszych rozwiązań w drodze do odzyskania równowagi i harmonii”.

Ania-Jelenik-024_mini

Udział w konsultacjach pozwoli Ci:

Nauczysz się

foto2

Marta Kierzkowska-Grzybek 

Biotechnolog, specjalista psychodietetyki, dietoterapeuta, wykładowca akademicki, coach ICF ACC, trener technik relaksacji. Nominowana do Osobowości Roku 2019 w kategorii Nauka ( Gazeta Wrocławska).

Poszukujemy sponsora pod realizację projektu! 

W celu uzyskania informacji na temat pomocy, napisz do nas lub zadzwoń!

Scroll to Top
Przewiń do góry