KAMPANIA „XO wszystkie chwyty dozwolone”

SYSTEMATYCZNE SAMOBADANIE JEST NAJSKUTECZNIEJSZĄ METODĄ WYKRYWANIA WSZELKICH ZMIAN I NIEPRAWIDŁOWOSCI W OBSZARZE PIERSI I JĄDER.
Nie umiesz się samobadać, nie wiesz jak zacząć ? To nic Fundacja W Związku Z Rakiem Cię nauczy 😊

IMG_1067
Nowotwór to choroba cywilizacyjna, która zbiera coraz to większe żniwo wśród ludzi na całym świecie. Niestety Polska jest w niechlubnej czołówce krajów europejskich, w których wykrywalność raka jest najniższa, a umieralność z powodu zbyt późnego wykrycia choroby największa. Na skutek chorób nowotworowych umiera prawie 10 milionów osób rocznie. W Polsce rak zabija około 100 tysięcy osób. Pamiętajmy, że możemy jednak wiele zrobić, żeby im zapobiegać i skutecznie leczyć. Jednym z takich działań jest właśnie samobadanie. Dla przykładu głównym nowotworem, na który chorują kobiety jest rak piersi. Aby leczenie się powiodło musi być wykryty we wczesnym stadium. To smutne statystyki, za którymi kryją się setki ludzkich dramatów, rodzinnych tragedii, osieroconych dzieci i rozdartych serc.
Październik to miesiąc profilaktyki raka piersi, z kolei listopad został miesiącem świadomości profilaktyki nowotworów męskich. Poprzez naszą kampanie chcemy zwrócić uwagę na istotę badań profilaktycznych. Samobadanie jest istotnym elementem profilaktyki. Powinno być przez każdego z nas wykonywane raz w miesiącu. Badamy się po to, żeby upewnić się, że jesteśmy zdrowi. Samobadanie powinno być naszym zdrowym nawykiem już od najmłodszych lat. Ludzie świadomi wiedzą, że szybko wyryty nowotwór daje powodzenie leczenia i ZDROWIE – najcenniejszą wartość jaką ma człowiek. Często pozwala nie tylko zachować zdrowie, ale i ratuje życie.

Kampania „XO- wszystkie chwyty dozwolone” jest skierowana do każdego !

W szczególności jednak chcemy zachęcić do uczenia się samobadania i jego wykonywania młodzież i ludzi młodych. Nowotwory nie dotyczą tylko ludzi starszych. Dla przykładu- rak jądra stanowi 25 % zachorowań wśród mężczyzn w wieku 17-35 lat. Ginekolodzy czy urolodzy bardzo rzadko rozmawiają z młodymi pacjentami podczas rutynowych wizyt nad istotą samobadania (jeśli w ogóle to robią). Nieświadoma młodzież nie ma szans mieć zdrowych nawyków w życiu dorosłym. 10- 15 minut raz w miesiącu- tyle trwa samobadanie a może uratować życie ! Stosuj „wszystkie chwyty”! 😊 Nie jest rzeczą odkrywczą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i że najlepiej wpajać dobre praktyki od najmłodszych lat, stąd chcemy skierować naszą kampania jest skierowana głównie do ludzi młodych. Wpojone zasady i pozyskana wiedza przyniosą rezultaty w życiu dorosłym. Wierzymy, że wyedukowana młodzież o młodzi ludzie staną się świadomymi obywatelami, potrafiącymi stawić czoła chorobie nowotworowej.
09D810F6-0B23-4F9E-89D1-5EF23F59DD86
IMG_1066

Chciałbyś wesprzeć Fundację?
Masz pytania?
Napisz do nas!

Przewiń do góry